Lewandowski wyszkoli nową generację polskich piłkarzy

Robert Lewandowski otwiera własną akademię piłkarską. W rozmowie z Polskim Radiem kapitan reprezentacji Polski przyznał, że chce wykorzystać wiedzę, kontakty i wszystkie godziny spędzone na boisku, i rozmowach z najlepszymi trenerami oraz piłkarzami świata. W Warszawie powstanie Akademia Roberta Lewandowskiego.

Lewy pragnie wychować kolejne piłkarske pokolenia w Polsce. Zawodnik Bayernu planuje otworzyć w Warszawie akademię piłkarską.

Będzie mógł podzielić się z młodymi adeptami piłki nożnej swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym na największych stadionach świata, trenując z najlepszymi na świecie piłkarzami. Robert wykorzysta zdobyte informacje, kontakty, lata spędzone na boisku oraz godziny rozmów z najlepszymi trenerami jakich spotkał na swojej drodze. Akademia Roberta Lewandowskiego będzie z pewnością jedną z najlepszych w Polsce, a jeśli chodzi o bezcenne doświadczenie Lewego, będzie bezkonkurencyjna.

Napastnik Bayernu na własnym przykładzie widzi jakie braki mają młodzi polscy zawodnicy. Po pierwsze nie brakuje im szybkości, lecz czasem nie zwracają uwagi na sprawy, które są potem ważne na boisku. Mowa o lepszym przyjęciu piłki, które powoduje, że zawodnik ma więcej czasu na podjęcie decyzji, a tą powinno się podejmować momentalnie, odruchowo. Tego właśnie brakowało Robertowi po wyjeździe na zachód. Musiał wiele czasu poświęcić, aby nadrobić te braki. Teraz chce, aby młodzież miała lepszy start za granicą.

Gdy Lewandowski wyjechał za granicę, mówiono, że mniej biega i jest dużo słabszy technicznie. Wiedza o własnych możliwościach, wiara w siebie i odpowiedni trening sprawiły, że prześcignął swoich kolegów we wszystkich aspektach gry.

Kapitan kadry narodowej zauważa, że obecnie młodzi zawodnicy mają o wiele łatwiej niż on wcześniej. Dyrektorzy sportowi bali się wydawać dużo pieniędzy, gdyż nie byli czy taka inwestycja się opłaci. Robert przetarł szlaki młodym i na zachodzie wiedzą już, że polski piłkarz może osiągnąć sukces i nie będzie to strata pieniędzy. Nauczenie nowej mentalności polskiej młodzieży będzie ogromnym krokiem na przód, a tym bardziej jeśli zrobi to ktoś taki jaki Lewandowski, żywy przykład, że Polak potrafi.

Miniony weekend był na Lewego bardzo udany. Zdobył dwa gole w starciu z FC Numberg. Dzięki temu napastnik Bayernu strzelił już w tym sezonie 19 bramek i zaliczył 4 asysty. Jest obecnie najbardziej skutecznym zawodnikiem wśród pięciu najlepszych lig w Europie.

Lewandowski okupuje Bundesligę od 2010 roku, kiedy to za 4,5 miliona euro został zawodnikiem Borussii Dortmund. W 2014 roku na zasadzie wolnego transferu przeniósł się do Bayernu Monachium, gdzie występuje nadal.

Doświadczenie i wiedza takiego zawodnika jak Robert będzie bezcenna dla polskiej młodzieży. Trzeba trzymać kciuki za nowe przedsięwzięcie Lewandowskiego i liczyć, że wychowa nową generację piłkarzy.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 486 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*