Lechia pozyskała reprezentanta Polski!

Foto: Wikipedia

Jeden z najciekawszych transferów letniego okna transferowego w Polsce stał się faktem. Po raz kolejny jego autorem jest Lechia Gdańsk, która na takich transakcjach wychodziła bardzo, bardzo różnie. Dziś jednak ogłaszamy, że klub z Trójmiasta pozyskał 13-krotnego reprezentanta Polski – Artura Sobiecha.

Piłkarz podpisał wczoraj trzyletni kontrakt. Sobiech wraca do Polski po siedmioletniej przerwie. Ostatnio w Polsce występował w barwach Ruchu Chorzów i Polonii Warszawa. Potem jego drogi skrzyżowały się z niemieckim futbolem. W Hannoverze 96 zagrał 119 meczów ligowych (20 goli), 9 meczów Pucharu Niemiec (3 bramki) oraz 16 spotkań w rozgrywkach Ligi Europy (5 goli). Ostatni sezon Sobiech spędził jednak w Darmstadt, gdzie w 22 meczach 2. Bundesligi zdobył ledwie dwie bramki, dokładając jednego gola w Pucharze Niemiec.

Lechia Gdańsk i tak notuje bardzo dobre wejście w sezon, notując do tej pory zwycięstwo (1:0 z Jagiellonią Białystok) oraz dwa remisy (1:1 ze Śląskiem Wrocław i 0:0 z Legią Warszawa). Może zdobycz bramkowa nie zachwyca, ale na szczęście dla gdańszczan w świetnej formie jest zdobywca dwóch bramek – Flavio Paixao. Polak będzie zapewne sporym konkurentem dla Portugalczyka, co wzmocni rywalizację w ataku Lechii.

Radosław Kępys
O Radosław Kępys 459 artykułów
Sport to moja pasja od najmłodszych lat. Nie ma dla mnie ograniczeń - poza najpopularniejszymi sportami, pasjonuję się też letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi i na mniej popularne dyscypliny spoglądam często z tej perspektywy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*