Lech Poznań wypożycza napastnika CSKA Moskwa

foto: Flickr

Ciekawego ruchu transferowego, dokonał dziś Lech Poznań. Na Bułgarską, na zasadzie półrocznego wypożyczenia, które zakłada opcję późniejszego wykupu, z CSKA Moskwa przenosi się Timur Żamaletdinow. Młody napastnik, ma być ostatnim ruchem transferowym Lecha podczas zimowego okienka.

Wychowanek CSKA Moskwa dał się poznać już w 2017 roku, gdy jako 20-latek w swoim debiucie w Lidze Mistrzów zdołał zdobyć bramkę w starciu z Benfiką Lizbona. W obecnych rozgrywkach rosyjskiej Premier Ligi, napastnik Armiejców pojawił się na murawie 12-krotnie. W tym czasie zdążył zanotować jedno kluczowe podanie oraz zdobyć trzy bramki. Warto jednak dodać, że w żadnej z tych gier, nie udało mu się spędzić na boisku pełnych 90 minut. Oprócz spotkań ligowych, można było go zobaczyć także w dwóch spotkaniach z Viktorią Pilzno w Lidze Mistrzów, jednak i tutaj pełnił rolę gracza wchodzącego z ławki.

Przynajmniej w teorii, wydaje się jednak, że urodzony w 1997 roku napastnik, może być ciekawym wzmocnieniem zespołu Adama Nawałki. Mimo, że Christian Gytkjær nie zawodził w tym sezonie fanów Lecha Poznań, strzelając w obecnych rozgrywkach ligowych 19 goli, to niewątpliwie przydała by mu się solidna konkurencja. Dla Lecha Poznań wypożyczenie Żamaletdinowa może być pomocne w zwiększeniu potencjału ofensywnego, z kolei dla Rosjanina będzie to okazja do zagrania kilku porządnych meczów w pełnym wymiarze czasowym.

Warto dodać, że Timur Żamaletdinow nie jest postacią anonimową także dla znawców piłki młodzieżowej. Znalazł się bowiem w kilku zestawieniach najbardziej perspektywicznych zawodników młodego pokolenia. Testy medyczne tego zawodnika zostały już właściwie zakończone. Wedle zapewnień, jeśli przebiegną one pomyślnie, nowy zawodnik Kolejorza, może już w najbliższych kilkunastu godzinach dołączyć do zespołu przebywającego obecnie na obozie przygotowawczym w tureckim Belek. Jeszcze dziś Lech Poznań powinien rozegrać dwa mecze kontrolne. W pierwszym z nich, zmierzy się z DAC Dunajska Strada ze Słowacji oraz austriackim Sturmem Graz.

Sebastian Mamajek
O Sebastian Mamajek 112 artykułów
Piłką nożną interesuję się już od ponad 15. Jak łatwo więc policzyć "zjadła" mi ona ponad połowę życia. Od kilku głównym obiektem mojej specyficznej miłości stała się Najlepsza liga Świata, czyli oczywiście polska Ekstraklasa. Uważnie obserwuję zarówno jej lepsze, jak i gorsze momenty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*