LeBron James debiutuje w nowym klubie, a jego zespół przegrywa…

LeBron James zadebiutował w nowym klubie. Jego Los Angeles Lakers przegrało z Portland Trail Blazers 119:128. Najlepszy strzelec NBA zaliczył dobre spotkanie. Zdobył 26 punktów, 12 zbiórek i sześć asyst.

James rozpoczął mecz od przechwytu w 3. minucie gry i po kontrze zaliczył piękny, potężny wsad w swoim stylu, a cała hala wręcz oszalała.

Jeziorowcy prowadzili już 10 punktami, ale jeszcze przed drugą kwartą oddali prowadzenie dla drużyny z Portland. Blazers kontrolowali cały mecz i w każdym aspekcie byli nieco lepsi od rywali. Do końca spotkania nie oddali już prowadzenia. Doskonale radzili sobie w ataku i wykorzystywali błędy defensywne oraz brak zastawiania tablic rywali. Czternaście zbiórek w ataku zdecydowało o dominacji w strefie podkoszowej. Różnicę było widać również w rzutach za trzy punkty. Blazers trafili 13 razy, a Lakersi zaledwie siedem.

Najwięcej punktów dla Portland, bo 28 zdobył Damian Lillard, 21 oczek rzucił McCollum, a 24 zdobył rezerwowy Nik Stauskas. Ciekawostką jest, że Blazers wygrali już 18. raz z rzędu w meczu inauguracyjnym NBA.

LeBron na przerwę schodził z 18 punktami na koncie, mecz natomiast zakończył z 26 oczkami. Jak na siebie miał dość przeciętną skuteczność, gdyż trafił 9 z 16 rzutów z gry oraz nie wykorzystał ani jednej z czterech prób za trzy punkty. W meczu zaliczył również 12 zbiórek oraz 6 asyst i jeden przechwyt. Zanotował również sześć strat.

Drugim rezultatem w punktacji w drużynie z Los Angeles pochwali ć się mógł rezerwowy Josh Hart, który zdobył 20 oczek. 16 punktów zdobył Brandon Ingram, a 15 Kyle Kuzma.

Lakers zaczęli sezon od porażki, ale w następnych meczach czekają ich teoretycznie jeszcze cięższe boje. Zagrają oni kolejno z Houston Rockets i San Antonio Spurs.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 411 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.