Lando Norris w McLarenie od 2019 roku

Foto Flckr

Stajnia McLarena nie trzymała fanów w niepewności i w krótkim czasie po rozstaniu z Stoffelem Vandoornem, poinformowała o podpisaniu umowy z Lando Norrisem. Zadebiutuje on w przyszłym sezonie u boku Carlosa Sainza.

Zawodnik, który obecnie walczy o mistrzostwo Formuły 2, wywarł ogromne wrażenie na włodarzach McLarena podczas ostatnich występów.

Norris jest efektem programu rozwoju młodych kierowców McLarena, który trwa od 2017 roku. W swoim dorobku ma wiele sukcesów w niższych kategoriach wyścigowych, w tym mistrzostwo Formuły 3. W tym roku walczy tytuł mistrza F2, idąc łeb w łeb z wychowankiem Mercedesa, Georgem Russellem.

– Zostanie oficjalnym kierowcą McLarena to spełnienie marzeń – mówi młody brytyjski kierowca.

– Mimo, iż należę do ekipy już od jakiegoś czasu, jest to dla mnie wyjątkowa chwila, na którą ciężko pracowałem.

– Chciałbym podziękować całej ekipie za tę okazję i wiarę we mnie. Jestem też ogromnie wdzięczny za poświęcenie jakie McLaren okazał w moim rozwoju, pozwalając mi zebrać bagaż doświadczeń w bolidzie F1, zarówno podczas testów, jak i w piątkowych treningach – kontynuował Norris.

– Wierzymy, że Lando stanowi niesamowity talent, jest pełny potencjału i dlatego cały czas pozostawał w McLarenie. Stanowi on integralną część naszego planu odbudowy zespołu F1 i już zdołał zbudować mocne relacje z współpracownikami – powiedział Zak Brown, dyrektor zarządzający McLarena.

– Lando i Carlos to niesamowity duet kierowców. Mimo ich młodego wieku mają ogromne doświadczenie i reprezentują nowe pokolenie kierowców. Dzięki nim nasz zespół pójdzie na przód – podsumował Brown.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 533 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*