La Liga: Fatalny debiut Alvaro Moraty w Atletico Madryt

Alvaro Morata zaliczył falstart w swoim debiucie w Atletico Madryt. Jego zespół przegrał z Realem Betis, co było pierwszą porażką od 19 ligowych spotkań.

Atletico mogło zbliżyć się na trzy punkty do fotela lidera, po tym jak Barcelona zremisowała na Camp Nou z Valencią. Rzut karny wykorzystany w drugiej połowie przez Sergio Canalesa spowodował pierwszą ligową porażkę od września.

Atletico nie wykorzystało szansy i po 22 meczach traci do Barcelony sześć punktów. Drużyna Diego Simeone była niepokonana od trzeciej rundy rozgrywek, kiedy to przegrali 2:0 z Celtą Vigo. Porażka z Realem Betis była trzecią w 33 meczach we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie.

W 65. minucie Canales wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Felipe Luisa.

Zwycięstwo Betisu nad Atletico było pierwszym od 2011 roku, po tym jak madrycki klub przejął Diego Simeone. Drużyna z Sevilli wskoczyła na szóste miejsce w tabeli ligowej.

Morata, którego transfer do Atletico był jednym z najgłośniejszych w tym oknie transferowym, grał od samego początku, ale zupełnie nie miał okazji wpłynąć na wynik spotkania. Były napastnik Realu Madryt przybył do Atletico na zasadzie 18-miesięcznego wypożyczenia z Chelsea FC.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 527 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.