Koniec transferów w Anglii. Mina i Gomes w Evertonie

Foto: Wikimedia Commons

Już dziś początek sezonu Premier League. W tym roku pewną innowacją jest to, że okienko transferowe nie zakończy się z końcem sierpnia. Ostatnie transfery angielskie kluby mogły dokonać wczoraj. Jednym z wygranych ostatniego dnia jest Everton, który pozyskał Yerry Minę i Andre Gomesa.

Po udanym Mundialu, podczas którego zdobył trzy gole, Kolumbijczyk mógł pomyśleć o zmianie klubu. Będąc w FC Barcelonie nie znalazł przez pół roku miejsca w wyjściowym składzie. Co ciekawe, Barcelona sprzedała Minę do Evertonu za ponad 30 milionów euro, ale klauzula w kontrakcie daje możliwość powrotnego wykupienia kolumbijskiego defensora z Goodison Park.

Inny zawodnik Barcelony – Andre Gomes, również wzmocni klub z niebieskiej części Liverpoolu, ale stanie się to na zasadzie wypożyczenia, obowiązującego do końca rozpoczynającego się dzisiaj sezonu.

W tym roku Everton był dość aktywny na rynku transferowym, pozyskując – oprócz wspomnianych zawodników – Richarlisona z Watfordu, Lucasa Digne z… Barcelony oraz Bernarda z Szachtara Donieck. Do tego kilku zawodnikom kończą się wypożyczenia – wśród nich najbardziej znanymi są Sandro Ramirez i Kevin Mirrallas.

Pierwsze spotkanie sezonu klub z Liverpoolu rozegra już jutro, a rywalem będzie Wolverhampton.Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Radosław Kępys
O Radosław Kępys 631 artykułów
Sport to moja pasja od najmłodszych lat. Nie ma dla mnie ograniczeń - poza najpopularniejszymi sportami, pasjonuję się też letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi i na mniej popularne dyscypliny spoglądam często z tej perspektywy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*