Juventus oddał zwycięstwo Manchesterowi United

Manchester United sprawił nie lada niespodziankę podczas wczorajszego meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów pokonując w Turynie Juventus. Po golach w samej końcówce meczu Czerwone Diabły wygrały 2:1. Cały mecz w drużynie Starej Damy rozegrał reprezentant Polski Wojciech Szczęsny.

Kibice byli wyraźnie rozczarowani pierwszą połową widowiska. Nie padł w niej żaden gol, a obie drużyny wyraźnie starały się go nie stracić. Gra toczyła się praktycznie tylko w środkowej części boiska. Pierwszą dogodną sytuację wyprowadził Juventus dopiero w 34. minucie meczu. Szczęścia próbował Cuadrado, ale zawsze czujny na stanowisku czekał David de Gea, który spokojnie obronił strzał Kolumbijczyka. Po chwili swojej szansy nie wykorzystał również Sami Khedira, który trafił w słupek. W samej końcówce piłkarze Manchesteru zablokowali również strzał zza pola karnego Cristiano Ronaldo.

Druga część spotkania rozpoczęła się od akcji Paulo Dybali, który oddał bardzo efektowny strzał z dystansu. Jednakże piłka odbiła się tylko od poprzeczki. Gdyby jednak wpadła do bramki, byłby to jeden z piękniejszych goli w tym sezonie.

W 65. minucie otworzył się wynik, a na listę strzelców wpisał się ten, na którego najbardziej liczono – Cristiano Ronaldo. Po podaniu od Bonucciego, De Gea nie dał rady obronić jego strzału z pierwszej piłki.

Po trafieniu Ronaldo gra Manchesteru uległa całkowitej przemianie, a Wojciech Szczęsny zaczął mieć pełne ręce roboty. Polak uratował swój zespół przed stratą gola w 84. minucie. To jednak nie miało żadnego znaczenia, gdy dwie minuty później musiał uznać wyższość rywali. Juan Mata popisał się bardzo pięknym strzałem z rzutu wolnego, przy którym bramkarz Juve był całkowicie bezradny,

Cztery minuty później podopieczni Jose Mourinho zadali kolejny cios Juventusowi. Na listę strzelców wpisał się były piłkarz Starej Damy Paul Pogba , Po dokładnym zagraniu w pole karne to właśnie on umieścił futbolówkę w siatce z bliskiej odległości.

W tabeli grupowej Ligi Mistrzów lideruje Juventus z dziewięcioma punktami na koncie. Natomiast Manchester po czterech meczach zajmuje drugą lokatę z siedmioma oczkami.

W kolejnej serii gier Stara Dama zmierzy się na własnym boisku z Valencią, a United również u siebie podejmie zespół Young Boys.

Juventus – Manchester United 1:2 (0:0)
1:0 Ronaldo 65′
1:1 Mata 86′
1:2 Pogba 90′

Żółte kartki:
Man United – Matić 12′, Herrera 75′

Juventus FC: Szczęsny – De Sciglio (83′ Barzagli), Bonucci, Chiellini, Sandro – Khedira (61′ Matuidi), Pjanić, Bentancur – Cuadrado (90′ Manddukić), Dybala, Ronaldo.

Manchester United: de Gea – Young, Lindelof, Smalling, Shaw – Herrera (79′ Mata), Matić, Pogba – Lingard (70′ Rashford), Sanchez (79′ Fellaini), Martial.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 411 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.