Hiszpanie ogrywają Walię. Ogromny optymizm przed meczem z Anglią

Reprezentacja Hiszpanii ma ogromne powody do radości przed zbliżającym się meczem z Anglią w ramach Ligi Narodów UEFA. W dniu wczorajszym La Furia Roja pokonała w towarzyskim meczu Walijczyków różnicą trzech bramek.

Po słabym mundialu Hiszpanie mają niesamowitą passę. Miesiąc temu wygrali pierwszy mecz z Anglikami na Wembley 2:1, a później rozbili Chorwację aż 6:1. We wczorajszym meczu towarzyskim również nie mieli sobie równych.

Już w ósmej minucie wynik spotkania otworzył Paco Alcacer, a niespełna 15 minut później do siatki trafił Sergio Ramos. Obrońca Realu dopadł do piłki posłanej w pole karne przez Suso przy wykonaniu rzutu wolnego.

Walia grała tego wieczoru nieporadnie i popełniała bardzo dużo błędów w defensywie. Po jednym z takich błędów do siatki trafił po raz drugi Alcacer i Hiszpania schodząc do szatni prowadziła 3:0.

Po przerwie Hiszpania nadal dominowała w każdym aspekcie gry i dzięki temu strzelili czwartego gola. Na listę strzelców w 74. minucie wpisał się Bartra. Trafił on do siatki głową po dośrodkowaniu Suso z rzutu rożnego. Pod koniec spotkania honorowego gola dla Walii strzelił Sam Vokes.

Walia – Hiszpania 1:4 (0:3)
0:1 Alcacer 8′
0:2 Ramos 19′
0:3 Alcacer 29′
0:4 Bartra 74′
1:4 Vokes 89′

Walia: Hennessey – Gunter, Davies (62′ Richards), Williams (46′ Chester) – Roberts, Allen (62′ Smith), Ampadu (50′ King), John (62′ Lawrence) – Wilson (46′ Brooks), Vokes, Ramsey

Hiszpania: de Gea (46′ Kepa) – Azpilicueta (62′ Jonny), Ramos (46′ Bartra), Albiol, Gaya – Saul (46′ Koke), Rodri, Ceballos – Suso (81′ Rodrigo), Morata, Alcacer (72′ Aspas)

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 445 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.