Historyczna wygrana polskiego zespołu w hokejowej Lidze Mistrzów

GKS Tychy jest pierwszym polskim zespołem, który odniósł zwycięstwo w hokejowej Lidze Mistrzów. W dniu wczorajszym drużyna GKS-u na własnym lodowisku pokonała HC Bolzano 5:3. Mistrzowie Polski, dla których to debiutancki start w tych rozgrywkach nie mają już szans na wyjście z grupy.

Tyszanie czterokrotnie wychodzili na prowadzenie. W 7.minucie pierwszego gola strzelili gospodarze grając w osłabieniu. Po przechwycie Andrija Michnowa i wymianie krążka z Tomaszem Sykorą, ten pierwszy umieścił go w siatce rywali.

Wyrównująca bramka padłą w 15. minucie. Michael Kolarz stracił krążek na rzecz Antona Bernarda, a ten wykorzystał sytuację sam na sam pokonując bramkarza Tyszan.

Podczas pierwszej tercji padły jeszcze dwie bramki. Wszystko rozegrało się w 18. minucie kiedy to efektownym strzałem Michael Cichy zaskoczył bramkarza, a kilka sekund później do wyrównania doprowadził Marco Insam.

Już na samym początku drugiej tercji ponownie na prowadzenie wyszedł polski zespół. W 22. minucie doszło do odebrania krążka przez Cichego i podania do Klimienki, który wpakował go do pustej bramki.

Drużyna Bolzano ponownie wyrównała dopiero w 33. minucie grając w osłabieniu. Nasi hokeiści popełnili błąd przy wyprowadzaniu akcji. Wtedy właśnie Crescenzi oddał precyzyjne uderzenie po lodzie.

Cichy ponownie dał prowadzenie dla GKS-u w 54. minucie. Wykorzystał on naszą przewagę i zdobył bramkę na 4:3.

Ostateczny wynik spotkania został ustalony w ostatniej minucie meczu przez Bartłomieja Jeziorskiego. Wykorzystał on sytuację, że goście grali bez jednego zawodnika i strzelił ostatniego gola.

Jest to pierwsza wygrana polskiej drużyny w hokejowej Lidze Mistrzów. Polskie drużyny występują w tych rozgrywkach od sezonu 2016/2017. W poprzednich latach Comarch Cracovia nie zdobyła niestety żadnego punktu.

GKS Tychy – HC Bolzano 5-3 (2-2, 1-1, 2-0)
Bramki: 1-0 Andrij Michnow-Tomáš Sýkora (6.14, w osłabieniu), 1-1 Anton Bernard (14.22), 2-1 Michael Cichy-Alexander Szczechura (17.45), 2-2 Marco Insam (18.03), 3-2 Gleb Klimienko-Alexander Szczechura-Michael Cichy (21.54), 3-3 Andrew Crescenzi-Michael Blunden (38.21, w osłabieniu), 4-3 Michael Cichy-Filip Komorski (53.43, w przewadze), 5-3 Bartłomiej Jeziorski (59.29, do pustej bramki)

GKS Tychy: Murray – Ciura, Pociecha; Sýkora, Komorski, Michnow – Kolarz (2), Bryk; Bagiński, Rzeszutko (4), Kogut – Kotlorz, Novajovský; Klimienko (2), Cichy, Szczechura – Witecki, Galant, Jeziorski. Trener: Andrej Husau.

HC Bolzano: Irving – Nordlund (2), Glira; Petan, Findlay (2), Blunden – Geiger (2), Campbell; Miceli, Crescenzi, Insam – Marchetti, MacKenzie (2); Deluca, Kuparinen, Carozza – Brighenti; Scheitzer, Bernard, Frank.

Sędziowali: Ladislav Smetana (Austria), Michał Baca – Wojciech Moszczyński, Wiktor Zień. Kary: 8-8. Widzów: 2158.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 372 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.