Fortuna I Liga – Podsumowanie 21 kolejki

Dwudziesta pierwsza seria gier w Fortuna I Lidze, była zarazem ostatnią w tym roku. Do rywalizacji piłkarze na zapleczu ekstraklasy, wrócą dopiero z początkiem marca. Zwycięstwami postanowili pożegnać się między innymi piłkarze Rakowa Częstochowa czy Stali Mielec. Trzeci z kolei mecz bez zwycięstwa, zaliczył za to ŁKS Łódź.

Stomil Olsztyn – ŁKS Łódź 2:2 (1:1)

Bramki: 26′ Lukas Kuban, 87′ Tomasz Zając 17′ Wojciech Łuczak, 49′ Maciej Wolski.

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba, Lukas Kuban, Łukasz Sołowiej, Tomasz Wełnicki, Janusz Bucholc, Dominik Kun, Wołodymyr Tanczyk, Paweł Głowacki (73′ Marcin Stromecki), Remigiusz Szywacz (64′ Tomasz Zając), Miłosz Trojak, Michał Góral (51′ Rafał Śledź).

ŁKS Łódź: Michał Kołba, Artur Bogusz, Jan Sobociński, Kamil Juraszek, Kamil Rozmus, Dani Ramirez (85′ Piotr Pyrdoł), Bartłomiej Kalinkowski, Łukasz Piątek, Maciej Wolski, Wojciech Łuczak, Rafał Kujawa (76′ Jewhen Radionow)

Żółte kartki:

Stomil Olsztyn: 24′ Miłosz Trojak.

ŁKS Łódź: 70′ Kamil Rozmus.

Prowadzenie ŁKS-owi dałpięknym uderzeniem z pierwszej piłki w polu karnym Wojciech Łuczak. Wówczas na zegarze olsztyńskiego obiektu, widniała 17 minuta. Niezbyt długo było jednak dane czekać kibicom olsztyńskiego zespołu na gola dającego wyrównanie. Już po dziewięciu minutach za sprawą precyzyjnego uderzenia w polu karnym Lukasa Kubana, Stomil zdołał doprowadzić do wyniku 1:1. Jeżeli chodzi o schemat, wedle którego padały kolejne gole, był on bardzo podobny. Drugą odsłonę od mocnego uderzenia, rozpoczęli podopieczni Kazimierza Moskala. Ponownie gości na prowadzenie wyprowadził Maciej Wolski, wykorzystując świetne podanie z głębi pola. Stomil nie zamierzał jednak składać broni przed własnymi kibicami. Trzy minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, bramkę dającą podział punktów zdobył Tomasz Zając. Wydaje się, że z remisu o wiele bardziej cieszyć się mogą olsztynianie. Z kolei dla ŁKS-u mecz w stolicy Warmii i Mazur to już trzecie spotkanie zakończone podziałem punktów. Właśnie z tego powodu łodzianie przerwę zimową spędzą na czwartej pozycji w ligowej tabeli.

Odra Opole – Raków Częstochowa 0:2 (0:0)

Bramki: 68′ Tomas Petrasek, 85′ Petr Schwarz

Odra Opole: Tobiasz Weinzettel, Patryk Janasik, Paweł Baranowski, Serafin Szota, Rafał Brusiło, Krzysztof Janus (83′ Marcin Wodecki), Jakub Moder, Jakub Habusta (22′ Piotr Żemło), Sebastian Bonecki, Mariusz Rybicki (83′ Tomas Mikinić), Szymon Skrzypczak.

Raków Częstochowa: Michał Gliwa, Tomas Petrasek, Andrzej Niewulis, Kamil Kościelny, Piotr Malinowski, Petr Schwarz, Maciej Domański (57′ Miłosz Szczepański), Marcin Listkowski, Patryk Kun, Mateusz Zachara (74′ Adam Radwański), Szymon Lewicki (88′ Sebastian Musiolik).

Odra Opole: 31′ Paweł Baranowski, 49′ Sebastian Bonecki, 78′ Jakub Moder, 91′ Tomas Mikinić.

Raków Częstochowa: 31′ Tomas Petrasek, 58′ Andrzej Niewulis.

W fenomenalnych wprost humorach będą się zapewne udawać na zimową przerwę gracze Rakowa Częstochowa. W wieńczącym ten rok spotkaniu, pokonali Odrę Opole. Było to zarazem już 14 zwycięstwo Rakowa w tym sezonie Fortuna I Ligi. Zespół spod Jasnej Góry, jest w tym aspekcie absolutnym liderem. Choć wynik otworzył w 68 minucie Tomas Petrasek, to już cztery minuty wcześniej zespół gości powinien objąć prowadzenie. Szymon Lewicki znalazł się w polu karnym w doskonałej sytuacji, jednak ostatecznie trafił w słupek. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Wspomniany już Tomas Petrasek chwilę później miał więcej szczęścia i zdobył gola na 1:0. Pięć minut przed końcem spotkania wszystko stało się jasne a Petr Schwarz strzałem z rzutu karnego ustalił wynik meczu.

Stal Mielec – Bytovia Bytów 2:1 (2:1)

Bramki: 36’ Bartosz Nowak, 45’ Josip Soljić – 15’ Mateusz Kuzimski.

Stal Mielec: Seweryn Kiełpin, Andreja Prokić, Josip Soljić, Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz (Marcel Gąsior), Mateusz Spychała, Krystian Getinger, Sergio Mendiguchia (Kacper Sadłocha), Jonatan De Amo Perez, Maksymilian Banaszewski (Leandro), Rafał Grodzicki.

Bytovia Bytów: Andrzej Witan, Łukasz Wróbel, Jakub Kuzdra, Sławomir Duda (Maksymilian Hebel), Gracjan Jaroch, Mateusz Kuzimski, Filip Burkhardt, Maciej Dampc, Arsenii Protsyshyn (Dawid Witkowski), Bartosz Wolski, Michał Jakóbowski.

Stal Mielec: Maksymilian Banaszewski, Rafał Grodzicki.

Bytovia Bytów: Mateusz Kuzimski, Sławomir Duda, Jakub Kuzdra, Michał Jakóbowski.

Stal Mielec postanawia nie zwalniać tempa. Piłkarze trenera Artura Skowronka, odnieśli już siódme zwycięstwo z rzędu! Regularność drużyny z Mielca naprawdę imponuje. Mecz zaczął się jednak od prowadzenia Bytovii. W 15 minucie wślizgiem w polu karnym piłkę do siatki wpakował Kuzimski. To by jednak było na tyle, jeśli chodzi o zdobycze gości w tym meczu. Do pracy postanowili wziąć się gracze z Mielca. Wyrównanie w 36 minucie dał im Bartosz Nowak. Rezultat ustalił tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę, za sprawą rzutu karnego Josip Soljić.

Komplet wyników 21 kolejki Fortuna 1 Ligi

Warta Poznań – Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)

Chrobry Głogów – Wigry Suwałki 0:2 (0:0)

Garbarnia Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:1)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – GKS Tychy 3:1 (1:0)

GKS Katowice – Sandecja Nowy Sącz 0:0

Chojniczanka Chojnice – GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (1:1)

O Sebastian Mamajek 83 artykuły
Piłką nożną interesuję się już od ponad 15. Jak łatwo więc policzyć "zjadła" mi ona ponad połowę życia. Od kilku głównym obiektem mojej specyficznej miłości stała się Najlepsza liga Świata, czyli oczywiście polska Ekstraklasa. Uważnie obserwuję zarówno jej lepsze, jak i gorsze momenty.