Flesz sportowy – 9 sierpnia

Foto: Pixabay (tekst na górze własny)

Dziś – jak co czwartek ostatnio – oglądaliśmy polskie ekipy w kwalifikacjach piłkarskiej Ligi Europy. Dziś to bardzo bolało, bo we wszystkich trzech meczach nasze drużyny uległy rywalom. Na szczęście są inne, lepsze informacje z innych dyscyplin – kolarstwa, lekkiej atletyki i żeglarstwa.

***

Piłka nożna: Fatalnie zagrały polskie drużyny w pierwszych spotkaniach III kolejki kwalifikacji piłkarskiej Ligi Europy. Dość pozytywny obraz zostawiła po sobie Jagiellonia Białystok, która mimo przegranej 0:1 z KAA Gent toczyła z rywalami dość równy mecz. Lech Poznań uległ w Genk miejscowym 0:2, a Legia Warszawa przegrała u siebie 1:2 z luksemburskim F91 Dudelange.

***

Kolarstwo: Austriak Georg Preidler wygrał 6. etap wyścigu Tour de Pologne, który prowadził z Zakopanego do Bukoviny i liczył sobie 129 kilometrów. Kolejnym świetnym wynikiem popisał się Michał Kwiatkowski, zajmując 3. lokatę i utrzymując przewagę 16 sekund w klasyfikacji generalnej na drugim Dylanem Teunsem. Wyścig zakończy się jutro etapem wokół miasta, w którym dziś miał miejsce finisz etapu.

***

Żeglarstwo: Polska żeglarka – Magdalena Kwaśna – zajęła 12. pozycję podczas Mistrzostw Świata w Aarhus i wywalczyła pierwszą dla Polski przepustkę na igrzyska olimpijskie, które za niecałe dwa lata odbędą się w Tokio. Klasyfikacja nie jest imienna, a przypada na kraj, więc decyzja, kto będzie rywalizował za dwa lata Japonii zostanie podjęta tuż przed zawodami.

***

Lekkoatletyka: Karolina Kołeczek zajęła 6. miejsce w finale 100 metrów przez płotki kobiet, który zakończył trzeci dzień finałów Mistrzostw Europy w Berlinie. Polka świetnie pobiegła już w popołudniowym półfinale, notując rekord sezonu – 12,94. W finale Polka uzyskała czas 13,11. Wygrała Białorusinka Elvira Herman, przed Pamelą Dutkiewicz i Cindy Roleder.

***

Radosław Kępys
O Radosław Kępys 631 artykułów
Sport to moja pasja od najmłodszych lat. Nie ma dla mnie ograniczeń - poza najpopularniejszymi sportami, pasjonuję się też letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi i na mniej popularne dyscypliny spoglądam często z tej perspektywy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*