Flesz sportowy – 9 października

W tym tygodniu przerwa od klubowych rozgrywek i przygotowania do Ligi Narodów UEFA. Przed spotkaniami tych rozgrywek problemy ma reprezentacja Włoch. Ponadto, PZLA wybrało gospodarzy kolejnych Mistrzostw Polski w hali i na otwartym stadionie. Ze zmiennym szczęściem na tenisowych kortach rywalizowali reprezentanci Polski!

***

Piłka nożna: Szpital w kadrze Italii! Pięciu włoskich zawodników nie przyjedzie do Polski na niedzielne spotkanie Ligi Narodów UEFA, które odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Dziś do grona kontuzjowanych zawodników dołączył Simone Zaza, a wcześniej urazy wykluczyły już takich zawodników jak Pietro Pellegri, Danilo D’Ambrosio, Alessio Romagnoli oraz Patrick Cutrone.

***

Lekkoatletyka: W przyszłym roku Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce na otwartym stadionie odbędą się w Radomiu. Z racji na późny termin Mistrzostw Świata w Katarze (28 września – 6 października) zmagania najlepszych przedstawicieli „królowej sportu” odbędą się miesiąc wcześniej – w dniach 23 – 25 sierpnia. Halowe Mistrzostwa Polski za kilka miesięcy odbędą się w Toruniu w dniach 15 – 17 lutego. Ustalono też, że w sezonie olimpijskim najlepsi lekkoatleci będą rywalizować we Włocławku. Terminu jeszcze nie znamy.

***

Tenis: Kolejne zwycięstwo Alicji Rosolskiej i Abigail Spears. Stale występujący w tym składzie polsko-amerykański debel pokonał we wtorek w pierwszej rundzie parę Jennifer Brady / Monica Niculescu 6:2, 6:3 w meczu I rundy turnieju w Hongkongu. Było to zaskakująco szybkie zwycięstwo, które zajęło 56 minut. Teraz pora na ćwierćfinał, w którym rywalkami będą Alexa Guarachi z Chile i Giuliana Olmos z Meksyku. Na papierze powinno być nawet łatwiej!

***

Tenis: Hubert Hurkacz stanął w nocy z poniedziałku na wtorek przed szansą zwycięstwa w meczu turnieju rangi ATP Masters 1000 w Szanghaju. Rywalem był półfinalista tegorocznego Australian Open – Hyeon Chung. Ambitna walka naszego tenisisty pozwoliła wygrać seta, ale ostatecznie Polak przegrał 4:6, 6:2, 1:6. Na swoje zwycięstwo w zawodach tej prestiżowej rangi będzie musiał on jeszcze poczekać.