Flesz sportowy – 31 lipca

Foto: Pixabay (tekst na górze własny)
Piłkarze Legii Warszawa nie odrobili strat z pierwszego spotkania II rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Dobre informacje dotarły za to w nocy  z Waszyngtonu, gdzie swój pierwszy mecz ATP World Tour wygrał Hubert Hurkacz.
***
Piłka nożna: Legia Warszawa – mimo zwycięstwa 1:0 ze Spartakiem Trnava – odpadła w II rundzie kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. W spotkaniu rozegranym na Słowacji, bramkę dla stołecznego zespołu zdobył Inaki Astiz. Legia kończyła dzisiejsze spotkanie w „9-tkę” po czerwonych kartkach dla Marko Vesovicia i Domagoja Antolicia. Pierwszy mecz w Warszawie goście z Trnavy wygrali 2:0.
***

Tenis: Hubert Hurkacz pokonał Białorusina Ilię Iwaszkę 6:4, 6:3 i awansował do II rundy turnieju rangi ATP World Tour 500 w Waszyngtonie. Dla Polaka było to pierwsze zwycięstwo w cyklu ATP World Tour, a turniej w stolicy USA jest pierwszym, w którym nie musiał uczestniczyć w kwalifikacjach, korzystając na wycofaniu się z zawodów Kevina Andersona. W II rundzie nasz reprezentant zmierzy się z Amerykaninem Francesem Tiafoe’em.

***

Radosław Kępys
O Radosław Kępys 668 artykułów
Sport to moja pasja od najmłodszych lat. Nie ma dla mnie ograniczeń - poza najpopularniejszymi sportami, pasjonuję się też letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi i na mniej popularne dyscypliny spoglądam często z tej perspektywy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*