Flesz sportowy – 3 października

Za nami środa – 3 października! We „Fleszu sportowym” piłkarska Liga Mistrzów i ostatnie spotkania Pucharu Polski z kolejną dużą niespodzianką. Do tego dwie informacje ze świata skoków narciarskich, bo mimo, że dziś w Klingenthal nie skakano, jak grom z jasnego nieba wypłynęła informacja o rezygnacji Waltera Hofera!

***

Piłka nożna: W najciekawszym środowym spotkaniu piłkarskiej Ligi Mistrzów FC Barcelona wygrała z Tottenhamem 4:2. Dwie bramki dla „Dumy Katalonii” zdobył Leo Messi, a do tego bramki dołożyli Philippe Coutinho i Ivan Rakitić. Tottenham odpowiedział tylko trafieniami Harry’ego Kane’a i Erika Lameli. W Neapolu miejscowe Napoli pokonało 1:0 Liverpool za sprawą trafienia z 90. minuty Lorenzo Insigne.

***

Piłka nożna: Kolejna sensacja w Pucharze Polski! Przed tygodniem z rozgrywek we wstydliwym stylu odpadło Zagłębie Lubin, dziś tym niechlubnym tropem poszła Korona Kielce, która przegrała z Wisłą Sandomierz – 3:2. Wynik na 1:0 otworzył w 22. minucie Kacper Piechniak. Kilka minut później z rzutu karnego wyrównał Vato Arveladze, a jeszcze przed przerwą samobójczego gola dającego Koronie prowadzenie zdobył Jakub Konefał. Dwa gole Wiktora Putina w drugiej połowie dały miejscowym niespodziewany awans do II fazy. W niej sensacyjny zwycięzca zagra z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W drugim spotkaniu Raków Częstochowa pokonał 4:0 Victorię Sulejówek.

***

Skoki narciarskie: Nie odbyły się konkursy mężczyzn i kobiet w ramach ostatnich zawodów Letniej Grand Prix w skokach narciarskich, które miały się odbyć w Klingenthal. Powodem był oczywiście silny wiatr, który ostatnio występuje w dużej części kontynentu. W gronie skoczków w klasyfikacji generalnej triumfował Jewgienij Klimow, a u kobiet cykl wygrała Sara Takanashi. Więcej o zakończonym cyklu z perspektywy zimowego sezonu już jutro na naszej stronie!

***

Skoki narciarskie: Po nadchodzącym sezonie 2019/2020 stanie się coś, co powinno mocno wryć się pamięć kibicom skoków narciarskich. Po 28 latach z funkcji dyrektora Pucharu Świata zrezygnuje słynny Walter Hofer. W tej chwili zarządzający konkursami Austriak ma 63 lata i sam przyznaje, że jego decyzja spowodowana jest dość podeszłym wiekiem.

***

MMA: Joanna Jędrzejczyk nie zawalczy w planowanym na 8 grudnia pojedynku o pas wagi muszej z reprezentantką Peru – Walentiną Szewczenko. Trudno dokładnie stwierdzić, jakie były przyczyny odwołania walki, gdyż już jest pewne, że planowana przeciwniczka Polki zawalczy za miesiąc – 3 listopada ze Sljarą Eubanks. Głosu w sprawie nie zabrała też nasza specjalistka od MMA, więc nie wiadomo, jakie są jej kolejne plany.