Flesz sportowy – 29 października

Poniedziałek – przez wielu dzień niezbyt lubiany, ale sportowo zazwyczaj bardzo ciekawy. Dziś kibice sportowi mieli okazje śledzić dwa ciekawe mecze – po jednym w Serie A i Premier League, kilkadziesiąt minut wcześniej zakończyć weekend z LOTTO Ekstraklasą, a w międzyczasie uwieńczyć 4. kolejkę Plus Ligi. O tym, ale też i o wielu innych wiadomościach – w naszym „Fleszu sportowym! Zapraszamy!

***

Piłka nożna: W poniedziałek odbył się ostatni mecz 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy. W nim faworyzowana Wisła Kraków tylko zremisowała na własnym stadionie z Zagłębiem Sosnowiec 2:2. Najpierw gola dla „Białej Gwiazdy” z rzutu karnego zdobył Dawid Kort, po przerwie wyrównał Alexander Christovao. Gdy w 78. minucie bramkę na 2:1 zdobył Jesus Imaz wydawało się, że Wisła nie wypuści już z rąk zwycięstwa, ale kilka minut później to ponownie Christovao zapakował piłkę do siatki i doprowadził do remisu 2:2.

***

Piłka nożna: Dziś odbyły się bardzo ciekawe spotkania angielskiej Premier League oraz włoskiej Serie A. W hicie wieńczącym 10. kolejkę najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii lider – Manchester City – pokonał na wyjeździe Tottenham Hotspur 1:0. Bramkę w 6. minucie zdobył Riyad Mahrez. We Włoszech bohaterem prestiżowego starcia Lazio Rzym z Interem Mediolan okazał się Mauro Icardi, który zdobył dwie bramki, a Inter zwyciężył 3:0. Do dwóch trafień Argentyńczyka gola dołożył Marcelo Brozović.

***

Siatkówka: Poza Asseco Resovią Rzeszów nie ma już w Plus Lidze zespołu bez punktów. W wieńczącym 4. kolejkę spotkań starciu w Będzinie miejscowy MKS postawił się w dobrym stylu faworyzowanym siatkarzom Jastrzębskiego Węgla, ale przegrał 2:3 (21:25, 25:21, 25:19, 13:25, 10:15). Był to dobry mecz będzinian, którzy prowadzili po trzech setach 2:1, ale ostatecznie musieli ulec faworytowi tego meczu. MVP spotkania został Lukas Kampa.

***

Piłka nożna: Włodarze Zagłębia Lubin stracili cierpliwość do trenera Mariusza Lewandowskiego. Były reprezentant Polski, będący w tym sezonie trenerem „Miedziowych” został zwolniony. Wiadomość do publicznej wiadomości została podana rano, a już po południu było wiadomo, że nowym trenerem klubu zostanie Ben Van Dael. Od lipca Holender szefował akademii Zagłębia i w razie niepowodzenia misji Lewandowskiego, miał zostać szkoleniowcem drużyny. Tak też się stało. Jego debiutem będzie niedzielne spotkanie u siebie z Koroną.

***

Piłka nożna: To wisiało w powietrzu od wczorajszego popołudnia, kiedy to Real Madryt przegrał w El Classico z FC Barceloną 1:5. Trener „Królewskich” – Julien Lopetegui po tym spotkaniu pożegnał się z posadą trenera ekipy z Madrytu. Jego tymczasowym następcą będzie Santiago Solari, który grał w stolicy Hiszpanii w latach 2000-2005. Można jednak przypuszczać, że Florentino Perez będzie szukał na to stanowisko bardziej uznanego trenera.

***

Piłka ręczna: Trener kadry piłkarek ręcznych Leszek Krowicki podał szeroką kadrę na Mistrzostwa Europy, które odbędą się od 29 listopada do 16 grudnia we Francji. W składzie jest 10 zawodniczek zza granicy, z Karoliną Kudłacz-Gloc, która jeszcze niedawno była kontuzjowana. Ponadto drużyna opiera się na doświadczonych zawodniczkach, jak Kinga Grzyb, Kinga Achruk, Monika Kobylińska czy Joanna Drabik. W ostatniej fazie przygotowań trener Krowicki zmniejszy kadrę do 18 nazwisk.

***

Tenis: Jutro na naszym portalu podsumowanie tenisowego sezonu kobiecego, ale przed Alicją Rosolską i Mihaelą Buzarnescu jeszcze jedno wyzwanie. W tym tygodniu zagrają one w turnieju WTA Elite Trophy, czyli rozgrywkach będących zapleczem odbywających się ostatnio Mistrzostw WTA w Singapurze. Zawody odbędą się w Zhuhai. Para zagra w grupie liliowej, a ich rywalkami będą Japonka Shuko Aoyama i Lidzią Marozawą, Qianhui Tang i Fang Ying Xun z Chin.

***

Siatkówka: Nagła zmiana gospodarzy Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce, które już w listopadzie odbędą się w Polsce. Pierwotnie gospodarzem meczów grupy A miał być Radom, ale ostatecznie – z powodu przedłużających się prac w modernizowanej hali – mecze odbędą się w Płocku. Mecze grupy B odbędą się w Rzeszowie, a półfinały i finały w Częstochowie. W turnieju zagrają zespoły PGE Skry Bełchatów i Asseco Resovii Rzeszów.

***

Koszykówka: Marcin Gortat bardzo zmobilizował się na spotkanie z byłymi kolegami z Washington Wizards i zaliczył jeden z najlepszych występów w sezonie. Polak zdobył cztery punkty, ponadto miał osiem zbiórek, trzy asysty i trzy bloki. Nowa drużyna Polaka – Los Angeles Clippers – rozgromiła zespół ze stolicy USA 136:104. W innych meczach kolejne zwycięstwo odnieśli koszykarze Utah Jazz pokonując 113:104 Dallas Mavericks, a Oklahoma City Thunder wygrali 117:110 z Phoenix Suns.