Flesz sportowy – 28 września

Polscy siatkarze ponownie w półfinale Mistrzostw Świata! Biało-czerwoni wygrali seta z Włochami i z 1. miejsca awansowali do tej fazy turnieju, którego decydujące mecze odbywają się w Turynie. Ciekawe doniesienia w piątek też z piłki nożnej, kajakarstwa górskiego czy pływania! Zapraszamy na „Flesz sportowy”!

***

Siatkówka: Potrzebny był im jeden set i wygrali go w stylu po prostu KONCERTOWYM. Reprezentacja Polski w pierwszej partii pokonała Włochy 25:14, ale w całym meczu uległa Włochom 2:3 (25:14, 21:25, 25:18, 17:25, 11:15). W drugim spotkaniu turnieju Brazylia rozbiła Stany Zjednoczone 3:0 (25:20, 25:18, 25:19). Jutro o godzinie 17:00 Brazylia zagra z Serbią, a o 21:15 Polacy podejmą Amerykanów. Zapowiadają się wielkie emocje!

***

Piłka nożna: Trzy bramki wpadły na początek 10. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy. W Płocku odkuła się Wisła, pokonując wicelidera tabeli Lechię Gdańsk 1:0 dzięki bramce Karola Angielskiego. Po raz kolejny zawiodła Legia Warszawa, która przegrywała od 3. minuty po trafieniu Michała Janoty z Arką Gdynia, ale wyrównał tuż przed przerwą Michał Kucharczyk. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

***

Piłka nożna: Bayern Monachium w kryzysie? Bawarczykom nie udała się wyprawa do Berlina na spotkanie z Herthą. Gospodarze zwyciężyli 2:0 za sprawą goli Vedada Ibisevicia i Ondreja Dudy. Był to mecz 6. kolejki Bundesligi. W jeszcze większym kryzysie znajduje się Monaco, który przegrało na wyjeździe 0:2 z St. Etienne. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Wahbi Khazri.

***

Kajakarstwo górskie: Polska z drugim medalem  imprezy w Rio de Janeiro! Aleksandra Stach i Marcin Pochwała zdobyli złote krążki w konkurencji mikstowej w C2. Biało-czerwoni uzyskali 104,48 punktów i o 2,36 wyprzedzili Francję. Na 3. lokacie znaleźli się Czesi.

***

Piłka nożna: Pojedynek mistrza Polski Legii Warszawa z Piastem Gliwice zapowiada się najciekawszą parą II rundy Pucharu Polski w piłce nożnej. W piątek rozlosowano 16 par tej fazy. W innym ciekawym spotkaniu GKS Katowice podejmie Jagiellonię Białystok. Sprawca największej sensacji I rundy – Huragan Morąg – zagra z Arką Gdynia. Mecze odbędą się w dniach od 30 października do 1 listopada.

***

Pływanie: W holenderskim Eindhoven rozpoczęła się trzecia odsłona Pucharu Świata na krótkim basenie w pływaniu. Dla nas był to niezły początek, gdyż 3. lokatę w wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym zajął Radosław Kawęcki. Polak uzyskał czas 1:52,42 i przegrał z amerykańską gwiazdą – Mitchellem Larkinem oraz Ryosuke Irie z Japonii.

***

Kolarstwo: Ostatni wyścig przed zmaganiami elity kobiet i mężczyzn na kolarskich Mistrzostwach Świata wygrał w piątek Mark Hirschi. Była to rywalizacja do lat 23. Na 2. miejscu uplasował się Belg Bjorg Lambrecht, a na najniższym stopniu podium stanął Jaakko Hanninen. Na 57. miejscu zawody ukończył Kamil Małecki.

***

Piłka nożna: Polskie piłkarki nożne zajmują 35. lokatę w kobiecym rankingu FIFA. W poprzednim notowaniu, które opublikowane zostało w czerwcu Biało-czerwone zajmowały pozycję niższą o jedno oczko. Na prowadzeniu znajdują się Amerykanki, które wyprzedzają reprezentację Niemiec i Anglii. Polki nieudanie zakończyły niedawne kwalifikacje do Mistrzostw Świata – nie zakwalifikowały się do turnieju finałowego.