Flesz sportowy – 28 sierpnia

Dziś dużo skromniejsza porcja informacji we „Fleszu sportowym”. Informujemy tylko o trzech kolejnych uczestnikach piłkarskiej Ligi Mistrzów, awansie Huberta Hurkacza do II rundy US Open oraz o 4. etapie wyścigu Vuelta Espana. 

***

Piłka nożna: Damian Kądzior wszedł na boisko w 83. minucie meczu Dynama Zagrzeb z Young Boys Berno, ale nie uchronił swój zespół od porażki 1:2, która spowodowała, że to Szwajcarzy zagrają w Lidze Mistrzów. Obok nich do najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie awansowały zespoły: Ajaxu Amsterdam i AEK Ateny.

***

Tenis: Hubert Hurkacz awansował do II rundy wielkoszlemowego turnieju US Open. Polski tenisista pokonał dziś Włocha Stefano Travaglię, który przy stanie 2:6, 6:2, 6:7 (6:8), 0:3 skreczował z powodu kłopotów zdrowotnych. W drugiej rundzie polski tenisista zmierzy się z Chorwatem Marinem Cilicem, który dziś okazał się lepszy od Rumuna Mariusa Copila w stosunku 7:5, 6:1, 1:1. Przy tym wyniku Rumun skreczował.

***

Kolarstwo: Za nami czwarty etap Vuelta Espana! Michał Kwiatkowski nadal utrzymuje pozycję lidera hiszpańskiego wyścigu. Czwarty etap o długości 161 kilometrów zwyciężył Benjamin King z Dimension Data, a lider wyścigu uplasował się na 13. miejscu ze stratą 3 minut i 15 sekund. Podobną stratę uzyskał 25. dziś na mecie Rafał Majka.

Radosław Kępys
O Radosław Kępys 621 artykułów
Sport to moja pasja od najmłodszych lat. Nie ma dla mnie ograniczeń - poza najpopularniejszymi sportami, pasjonuję się też letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi i na mniej popularne dyscypliny spoglądam często z tej perspektywy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*