Flesz sportowy – 21 października

Dziś oczy kibiców sportowych głównie zwrócone na hitowe starcie Ekstraklasy, w którym Legia Warszawa zremisowała 3:3 z Wisłą Kraków. Ponadto na boiska wybiegli też piłkarze innych lig, a mamy też dla Was meldunki z siatkówki, tenisa czy kolarstwa torowego. Zapraszamy na kończący tydzień „Flesz sportowy”!

***

Piłka nożna: Kapitalne mecze w LOTTO Ekstraklasie w niedzielę! W hicie kolejki po pierwszej połowie i bramkach Dominika Nagya oraz Carlitosa prowadziła Legia, ale od  57 do 62 minuty dwie bramki zdobył Jesus Imaz, a między tymi trafieniami gola ustrzelił też Martin Kostal i było 3:2. Do remisu w 90. minucie doprowadził Carlitos. We wcześniejszym spotkaniu Wisła Płock prowadziła już 3:1 w Lubinie z Zagłębiem, ale ostatecznie zremisowała 3:3.

***

Piłka nożna: W Premier League zespół Evertonu pokonał 2:0 Crystal Palace, we Francji zwycięstwa Montpelier i Marsylii. Pogrom Borussii Monchengladbach w Niemczech, która dzięki trzem bramkom Jonasa Hofmanna wygrała z Mainz 4:0. Najciekawiej było jednak dziś we Włoszech, gdzie rozegrano sześć spotkań 9. kolejki. W derbach Mediolanu decydującego o wygranej gola zdobył w drugiej minucie doliczonego czasu gry Mauro Icardi.

***

Siatkówka: Dziś odbyły się trzy spotkania siatkarskiej Plus Ligi. Po porażce z ZAKSĄ podniosła się Stocznia Szczecin, która dziś świetnie rozgrywała końcówki i wygrała z Jastrzębskim Węglem na wyjeździe 0:3. Dość jednostronny mecz miał miejsce w Lubinie, gdzie Cerrad Czarni w tym samym stosunku wygrał z miejscowym Cuprum. Trzecie zwycięstwo w sezonie odniosła też ONICO Warszawa, choć w stolicy Aluron Virtu Warta Zawiercie powalczył i urwał seta, a mecz zakończył się wynikiem 1:3.

***

Boks: Mateusz Masternak nieźle zaprezentował się w starciu ćwierćfinałowym World Boxing Super Series przeciwko Kubańczykowi Yunierowi Dorticosowi. Polak przegrał na punkty, będąc drugim bokserem, który nie padł po ciosach rywala w walkach na zawodowym ringu. Sędziowie punktowali 116:112, 115:113 i 115:113 na korzyść faworyta tego pojedynku. Była to piąta porażka Polaka w karierze, ale Masternak pokazał swój najlepszy boks.

***

Kolarstwo torowe: Kolejny świetny występ Polaków w Pucharze Świata! Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski zajęli 2. miejsce w konkurencji madison, podczas zawodów w Saint-Quentin. Wygrali Duńczycy – Lasse Norman Hansen i Michael Morkov, którzy zdobyli aż 39 punktów – o 20 więcej od Polaków. Trzecie miejsce w scratchu zajęła Daria Pikulik. Kolejne zawody już za tydzień w Milton.

***

Tenis: W Singapurze rozpoczęły się Mistrzostwa WTA, w których gra 8 najlepszych tenisistek bieżącego sezonu. Dziś oglądaliśmy mecze grupy białej, w których Elina Svitolina wygrała w dwóch setach z Petrą Kvitovą (6:3, 6:3), a Karolina Pliskova wygrała z Karoliną Wozniacką 6:2, 6:4. Jutro do gry przystąpi grupa czerwona, w której Naomi Osaka zagra ze Sloane Stephens, a Angelika Kerber zmierzy się z Kiki Bertens.

***

Koszykówka: Gorąco było w nocy w NBA. Podczas meczu Los Angeles Lakers z Houston Rockets doszło do bójki, za którą w czwartej kwarcie kilku koszykarzy wyleciało z boiska. Koszykarze z Houston wygrali 124:115. Bardzo ciekawie było też w w Philadelphii, gdzie 76ers jednym punktem pokonali Orlando Magic 116:115. Cenne zwycięstwo na wyjeździe dzięki 39 punktom Kemby Walkera odnieśli Charlotte Hornets, wygrywając 113:112 z Miami Heat.