Fernando Alonso porzuci F1?

Foto: Wikipedia

Fernando Alonso może zrezygnować z wyścigów Formuły 1. Włodarze McLarena potwierdzają informacje, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż Hiszpan opuści F1, aby skupić się na rywalizacji w IndyCar podczas przyszłego sezonu.

Jak powszechnie wiadomo Alonso ma ambicje, aby zdobyć potrójną koronę w motosporcie. Ma już zdobyte dwa z trzech kluczowych wyścigów. Zwyciężył w GP Monako oraz w 24h Le Mans. Do zamknięcia puli brakuje mu tylko zwycięstwa w Indianapolis 500.

Jest wysoce prawdopodobne, że Hiszpan spróbuje podbić USA już w przyszłym sezonie. Będzie mu ciężko znaleźć miejsce w czołowych zespołach F1, a więc trudniej będzie powalczyć o zwycięstwa.

Szef McLarena twierdzi, że seria IndyCar jest bardzo kusząca dla Alonso, ale decyzja opuszczenia F1 jest tylko w jego rękach. Brown nawiązał również do negocjacji prowadzonych z Michaelem Andrettim. Brytyjski zespół jest zainteresowany startami w IndyCar, ale ostateczna decyzja zapadnie w połowie sierpnia.

– Nie mamy wyznaczonego konkretnego terminu , Jednak nie zmienia to faktu, że niedługo podejmiemy jakąś decyzję. Obecnie jesteśmy skoncentrowani tylko na F1. Decyzja musi zapaść zarówno odnośnie kierowców jak i dyrektora techncznego. Biorąc pod uwagę te aspekty, nadal mamy czas na ruchy odnośnie IndyCar – powiedział szef McLarena.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 372 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*