FC Barcelona remisuje z Interem Mediolan. Widoczny brak Messiego

Inter Mediolan zremisował z FC Barceloną we wczorajszym meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Duma Katalonii znajduje się na szczycie tabeli z 10 punktami na koncie, Mediolańczycy są na drugim miejscu z ośmioma oczkami. Sędzią głównym w tym starciu był Polak Szymon Marciniak.

Mistrz Hiszpanii przystępował do meczu bez swojego najlepszego asa Leo Messiego. W drużynie z Lombardii prym mieli wieść Ivan Perisić oraz Mauro Icardi, ale później okazało się, że najwięcej pracy na boisku miał bramkarz Samir Handanović.

W pierwszej połowie meczu mimo kilku dobrych akchi Ousmane Dembele, najbliżej strzelenia bramki był Luis Suarez. Tuż przed końcem pierwszej części meczu Urugwajczyk oddał bardzo potężne uderzenie z prawej nogi, ale bramkarz gości stał na straży i udało mu się obronić silny strzał. Obie drużyny udały się na przerwę bez straconej bramki.

W drugiej połowie głównym bohaterem nadal pozostawał Handanović, który bronił jak w transie i popisywał się znakomitymi interwencjami. Bramkarz Interu nie dał się pokonać takim piłkarzom jak Ivan Rakitić i Philipe Coutinho, którzy mieli doskonałe okazje do strzelenia gola.

Bezbramkowy remis nadal się utrzymywał w 65. minucie dość niespodziewaną akcję przeprowadzili podopieczni Luciano Spalletiego. Po dośrodkowaniu Ivana Perisicia piłka idealnie trafiła na głowę Mateo Politano. Włoski piłkarz nie zdołał jednak pokonać głową bramkarza Blaugrany Marca- Andre ter Stegena.

Gdy wydawało się, że w meczu nie padnie żadna bramka, na boisku pojawił się Malcolm i w 83, minucie po jego strzale Barcelona objęła prowadzenie.

Radość Dumy Katalonii trwała zaledwie kilka chwil. Już w 86. minucie Icardi zdobył bramkę dla Interu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a punkty zostały sprawiedliwie podzielone.

Inter Mediolan – FC Barcelona 1:1 (0:0)
0:1 Malcom 83′
1:1 Icardi 86′

Żółte kartki:
Inter: Brozović 84′, Vecino 88′
Barcelona: Rakitić 43′

Inter (4-2-3-1): Handanović – Vrsaljko, Skriniar, de Vrij, Asamoah, Vecino, Brozović (85′ Lautaro Martínez), Politano (81′ Candreva), Nainggolan (63′ Valero), Perisic, Icardi

Barcelona (4-3-3): ter Stegen – Roberto, Pique, Lenglet, Alba, Rakitić, Busquets, Arthur (74′ Arturo Vidal), O. Dembele (81′ Malcom), L. Suarez, Coutinho.

Sędzia główny: Szymon Marciniak (Polska)

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 411 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.