Fabregas pobił rekord Guinnessa!

Foto: Wikipedia

Cesc Fabregas trafił do Księgi Rekordów Guinnessa po tym jak zanotował sto asyst w najszybszym czasie w Premier League. Zawodnik Chelsea FC potrzebował do tego 293 spotkań. Poprzedni rekordzista Ryan Giggs setną asystę zaliczył w 367 meczu.

31-letni hiszpański pomocnik zaliczył setną asystę już bardzo dawno temu, bo 31 grudnia 2016 roku w meczu przeciwko Stoke City. Jednakże dopierro teraz firma Guinness oficjalnie potwierdziła wpisanie tego osiągnięcia do Księgi Rekordów.

– Nie jestem najszybszy, nie jestem najsilniejszy, nie jestem najbardziej elastyczny, nie skaczę wysoko. Pobicie tego rekordu to jeden z największych powodów do dumy w mojej karierze – powiedział Fabregas.

Hiszpan zadebiutował w Premier League w 2003 roku w zespole Arsenalu Londyn. Pierwsze spotkanie rozegrał mając zaledwie 16 lat. U Kanonierów grał do 2011 roku, kiedy to trafił na trzy kolejne sezony do Barcelony. W 2014 roku wrócił do Anglii. Z drużyną Chelsea dwukrotnie zdobył mistrzostwo kraju. Z powodu problemów ze zdrowiem, nie rozegrał jeszcze ani jednego spotkania w tym sezonie.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 495 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*