F1: Verstappen ma pewne miejsce w Red Bullu na 2020 rok. Wygrana w Austrii niczego nie zmienia

Foto: Wikipedia

Na przyszłość Maxa Verstappena w Red Bullu nie wpłynęła jego wygrana w austriackim Grand Prix – twierdzi szef zespołu Christian Horner.

Przed wyścigiem w Spielbergu chodziły plotki o klaurze odejścia w kontrakcie Verstappena. Pogłoski mówiły, że jeśli Holender nie odniesie ani jednej wygranej przed przerwą letnią to może szukać nowego zespołu. Horner twierdzi jednak, że zwycięstwo na Red Bull Ring nie zmieniło niczego związanego z kontraktem kierowcy i jednocześnie apeluje, aby Verstappen pozostał w teamie niezależnie od wszystkiego.

– We wszystkich umowach z najlepszymi kierowcami obowiązują kryteria wydajności, co prawdopodobnie odzwierciedla się zarówno w kontraktach zawodniików Ferrari, jak i Mercedesów. Jeśli chodzi o nas to Austria niczego nie zmieniła. Jeśli chce się zatrzymać kierowcę tylko z powodu kartki papieru to nie jest to właściwy związek. Max naprawdę wierzy w nasz projekt, umiejętności, które mamy w zespole oraz postęp i rozwój Hondy. Kupuje to bez względu na jakąkolwiek umowę. Lubi być w zespole i wierzy w jego potencjał – powiedział Horner.

W swoim piątym sezonie w F1 i trzeciej pełnej kampanii z Red Bullem, Verstappen nie zdobył jeszcze żadnego tytułu. Jego sześć zwycięstw to nic w porównaniu z Vettelem i Hamiltonem na tym samym etapie kariery.

Horner ma jednak nadzieję, że Red Bull i Honda zapewnią Verstappenowi podstawy do rywalizacji w 2020 r. – sezonie, w który po raz ostatni będzie mógł zostać najmłodszym mistrzem w historii F1.

– Ten brak mocy jest naszą piętą achillesową od 2013 roku. Dla nas rok 2019 będzie rokiem ewolucji. Naszym głównym celem jest być w walce o mistrzostwo od samego początku 2020 roku – podsumował Horner.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 706 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*