F1 rezygnuje z GP Miami

Foto: Wikipedia

Formuła 1 nie dołączy do przyszłorocznego kalendarza drugiego wyścigu w USA, który miał się odbyć w Miami na Florydzie.

Przyszłoroczny cykl F1 będzie składał się najprawdopodobniej z 20 eliminacji mistrzostw świata. Ze stawki wypadnie jeszcze GP Niemiec. Harmonogram zawodów ma zostać ogłoszony w najbliższym czasie. Przedstawiciele Liberty Media czekali z jego ogłoszeniem do wyjaśnienia sytuacji w Miami. Formula 1 dołączy do wyścigowego cyklu w 2020 roku.

Na drodze do rozegrania wyścigu stanęły protesty mieszkańców oraz niektórych polityków. Władze miasta chcą uważniej przyjrzeć się zdaniem obywateli. Glosowanie w radzie miasta w tej sprawie zostało przełożone na wrzesień.

Liberty Media nie chciała prowizorycznego organizowania zawodów po to by w ostatniej chwili je odwołać. Takie nieprofesjonalne zachowanie jest niezgodne z wizerunkiem firmy.

W ostatnich kilku miesiącach podjęto ścisłą współpracę ze Stephenem Rossem z RSE Ventures, miastem Miami i Miami Dade County, aby doszło do wyścigu, Jednakże protestów mieszkańców nie dało się zignorować. F1 zdecydowało się, więc na odroczenie GP Miami do sezonu 2020.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 372 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*