F1: Fatalne prognozy pogody na GP Austrii. Będzie bardzo gorąco!

Foto: Wikipedia

Formuła 1 może spodziewać się bardzo gorącego weekendu podczas Grand Prix Austrii. Upał ostatecznie ustąpi miejsca burzom – ale nie oczekuje się ich w trakcie wyścigu.

Duża część Europy przeżywa obecnie falę upałów, w której spodziewane są rekordowe temperatury. Będzie też gorąco na Red Bull Ring, miejscu pojedynku najlepszych kierowców świata. Pomimo tego, że Styryjskie wzgórza mogą zapewnić trochę wytchnienia od upału, zawodnicy i tak spodziewają się znacznie wyższej temperatury niż w ubiegłym roku, kiedy to wyniosła 24 stopnie. Dzisiaj na dzień przed rozpoczęciem zmagań słupek rtęci pokazuje 34 stopnie.

Oczekuje się, że najbardziej słoneczne dni zaczną się w piątek, a dzięki umiarkowanemu wiatrowi temperatura utrzyma się na poziomie 30 stopni. Prawdopodobna temperatura toru wyniesie 50 stopni, podobnie jak w poprzednim wyścigu na torze Paul Riicaard we Francji.

Niedziela będzie najbardziej gorącym dniem, a zeszłoroczna szczytowa temperatura toru wynosząca 49 stopni zostanie z pewnością pokonana. Wszystko wskazuje, że warunki atmosferyczne będą podobne do poprzedniego wyścigu podczas GP Francji. Opony nominowane na ten weekend – od miękkich C4 do twardych C2 – mogą stworzyć wiele trudności, szczególnie w strefach największego przyspieszenia, które najbardziej obciążają tylne gumy

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 706 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*