Ecclestone: Kubica jest lepszym kierowcą niż przed wypadkiem

Foto: Wikipedia

Pojawiła się teoria, że Robert Kubica wrócił do Formuły 1 mocniejszy niż przed wypadkiem. Bernie Ecclestone, były szef F1, twierdzi, że gdyby nie tragiczne przerwanie występów, Polak byłby mistrzem świata. Przekonuje, że teraz jest mocniejszy niż wcześniej.

Ecclestone twierdzi, że Kubica jest teraz dużo lepszym kierowcą niż przed wypadkiem. Przypomnijmy, że do tragicznej sceny doszło podczas Rajdu Andory, który na lata przerwał karierę Polaka.

– Jest lepszy mentalnie i będzie bardziej agresywny niż był wcześniej. Widzę przed nim jedynie dobre rzeczy – powiedział Brytyjczyk na konferencji prasowej.

Były szef F1 poruszył także kwestię niesprawnej ręki Roberta, która pozostaje kością niezgody dla wielu specjalistów.

– Jeżeli chodzi o kondycję fizyczną, to mogę przytoczyć inny przykład. Lata temu, gdy miałem zespół wyścigowy, był w nim kierowca Archie Scott – Brown, który nie miał prawej dłoni. Był bardzo szybki, a był w znacznie, znacznie gorszym stanie niż Robert. Osiągnął z nami wiele sukcesów i myślę, że kontuzja nie zatrzyma również Kubicy – dodał Ecclestone.

Kubica po raz pierwszy spróbuje swoich sił w nowym bolidzie podczas zimowych testów F1 w Barcelonie, które odbędą się 18 lutego. Nowy sezon rusza już miesiąc później. Najlepsi kierowcy świata zmierzą się ze sobą 18 marca na torze Albert Part w Melbourne, gdzie odbędzie się GP Australii.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 527 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*