Chorwacki trener nie jest już trenerem Legii Warszawa!

foto: wikipedia.org

Stało się to, o czym media bardzo głośno mówiły już od ponad tygodnia. Dean Klafurić nie jest już trenerem mistrzów Polski. Następcę klub ma wskazać w przeciągu dwóch tygodni, co wydaje się dość długim czasem. Tradycyjnie już w takiej sytuacji, klub poprowadzi Aleksandar Vuković.

Jeszcze wczoraj, po gorzkim zwycięstwie Legii Warszawa nad Spartakiem Trnava 1:0, które nie dało awansu do kolejnej rundy kwalifikacji Champions League, prezes klubu Dariusz Mioduski nie zabierał jasnego głosu w sprawie zwolnienia Chorwata. Dziś jednak wszystko stało się jasne i Legię czeka – kolejna w ostatnich latach – rewolucja.

Początkowo spekulowano, że nowym szkoleniowcem zespołu zostanie Adam Nawałka. Zwolniony po Mundialu z funkcji trenera reprezentacji Polski, był faworytem na to stanowisko, jednak w ostatnich dniach w mediach zaczęły się przebijać informację, jakoby był on za drogi dla klubu z Łazienkowskiej. Czas, który ustalili sobie decydenci klubu z Warszawy zdaje się potwierdzać te informacje.

Samodzielną pracę w Legii trener Klafurić podjął w kwietniu i po tym fakcie Legia błyskawicznie odrobiła straty do prowadzących w tabeli Ekstraklasy drużyn i zdobyła tytuł, dokładając jeszcze po drodze Puchar Polski. W nowym sezonie wszystko jednak się zawaliło. Po porażce w Superpucharze z Arką (2:3) i pierwszej kolejce Lotto Ekstraklasy (z Zagłębiem Lubin 1:3) oraz przed tygodniem ze Spartakiem Trnava było jasne, że drużyna znajduje się w kryzysie, co dopełniło los trenera.

Radosław Kępys
O Radosław Kępys 454 artykuły
Sport to moja pasja od najmłodszych lat. Nie ma dla mnie ograniczeń - poza najpopularniejszymi sportami, pasjonuję się też letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi i na mniej popularne dyscypliny spoglądam często z tej perspektywy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*