Caster Semenya wystartuje w Chorzowie!

Foto: Wikipedia

Ta wiadomość jest jedną z największych postaci współczesnej lekkiej atletyki. Po pierwsze, z powodu wspaniałych wyników, jakie osiąga na dystansie 800 metrów, po drugie z powodu kontrowersji, jakie wywołuje jej męski wygląd i podwyższony wskaźnik testosteronu. Teraz reprezentantka RPA przyjeżdża do Chorzowa.

Sprinterski start Semenyi

Biegaczka wystartuje na dystansie 400 metrów. Kontrowersyjna biegaczka jest liderką światowych list na dystansie 800 metrów. Jej zwycięska seria wynosi w tej chwili 26 biegów. Jak sama mówi, w biegu na 400 metrów na Stadionie Śląskim chciałaby uhonorować zmarłą niedawno Irenę Szewińską i zejść poniżej 50 sekund.

Semenya ma na swoim koncie złoto z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (2016) oraz Londynu (2012). Jest też trzykrotną mistrzynią świata – z Londynu (2017), Daegu (2011) i Berlina (2009). W stolicy Wielkiej Brytanii zdobyła też brązowy medal na 1500 metrów.

Zamieszanie z Włodarczyk

Cieniem na randze i organizacji imprezy kładzie się zamieszanie z Anitą Włodarczyk. W zeszłym tygodniu do mediów przedostał się konflikt naszej rekordzistki świata z Konradem Bukowieckim w sprawie zdjęcia, które umieścił kulomiot pozując na tle plakatu promującego Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej. Był na nim przedstawiony napis zachęcający kibiców do udziału w Cetniewie, który całkowicie zakrywał sylwetkę Włodarczyk. Nasza reprezentantka uznała to za działanie „niegodne zawodów i pamięci Kamili” po czym wycofała się z zawodów.

Rezygnacja z kolejnej krajowej imprezy na cześć Kamili Skolimowskiej to prawdopodobnie pokłosie powyższej sytuacji. Włodarczyk była bardzo mocno zaangażowana w promocję imprezy, stawiając się na konferencjach prasowych, udzielając wielu wywiadów. W związku z wycofaniem się naszej młociarki, organizatorzy podjęli decyzję, że wstęp na imprezę będzie wolny, a kibice, którzy zakupili już bilety otrzymają zwrot pieniędzy.

Na starcie w Chorzowie – poza wspomnianą wyżej Semenyą – zobaczymy między innymi Toma Walsha oraz polską czołówkę w wielu konkurencjach – Pawła Fajdka, Piotra Małachowskiego, Piotra Liska czy też Justynę Święty-Ersetić.

Radosław Kępys
O Radosław Kępys 453 artykuły
Sport to moja pasja od najmłodszych lat. Nie ma dla mnie ograniczeń - poza najpopularniejszymi sportami, pasjonuję się też letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi i na mniej popularne dyscypliny spoglądam często z tej perspektywy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*