Burnley wzięło Harta. Czy Anglik odbuduje formę?

Foto: Wikimedia Commons

Anglia ma sporo problemów z bramkarzami. Tak było właściwie zawsze. Dość powiedzieć, że jeszcze kilka lat temu pewne miejsce w bramce „Synów Albionu” miał Joe Hart, który teraz jest w najsłabszym momencie kariery. Wszystko może się zmienić. Angielski bramkarz podpisał kontrakt z Burnley.

W sezonach od 2007/2008 do 2015/2016 Joe Hart był pierwszym bramkarzem Manchesteru City. Nic nie zagrażało jego pozycji, a drużynie w tym czasie dwukrotnie udało się zwyciężyć w Premier League. 1 lipca 2016 roku do klubu zawitał jednak Pep Guardiola i… wszystko obróciło się o 180 stopni. Anglik cały sezon przesiedział na ławce, a potem błąkał się po wypożyczeniach – najpierw w Torino, potem w West Ham United. Teraz jednak wreszcie odchodzi z niebieskiej części Manchesteru.

Były bramkarz „The Citizens” podpisał dwuletni kontrakt z klubem z Burnley. O miejsce między słupkami bramki drużyny, która gra w Lidze Europy, Hart będzie rywalizaował z Nickiem Popem i Tomem Heatonem. W zeszłym sezonie to pierwszy z bramkarzy był pierwszym wyborem trenera Burnley. W Premier League zagrał w 35 meczach i aż 12 razy zachował czyste konto. Czy będzie poważnym konkurentem dla Joe Harta? O tym przekonamy się w nowym sezonie, ale dopiero gdy Pope wyzdrowieje, bo podobnie jak Heaton w tej chwili jest kontuzjowany.

Radosław Kępys
O Radosław Kępys 631 artykułów
Sport to moja pasja od najmłodszych lat. Nie ma dla mnie ograniczeń - poza najpopularniejszymi sportami, pasjonuję się też letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi i na mniej popularne dyscypliny spoglądam często z tej perspektywy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*