Brazylia pokonała Peru w finale Copa America! Dziewiąty triumf w historii Canarinhos!

Brazylia triumfuje w Copa America. Gospodarze turnieju w meczu finałowym pokonali Peru 3:1 i po raz dziewiąty zdobyli trofeum dla najlepszej drużyny Ameryki Południowej.

Canarinhos świetnie weszli w mecz, zdobywając pierwszego gola już po kwadransie gry. Na listę strzelców wpisał się Everton, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Gabriela Jesusa i mocnym uderzeniemz siedmiu metrów pokonał bramkarza Peru.

Brazylijczycy w 44. minucie przeżyli chwile grozy. Rzut karny podyktowany przez sędziego za zagranie ręką Thiago Silvy, wykorzystał Paolo Guerrero. Zdawało  się, że pierwsza połowa zakończy się remisem.

Radość Peruwiańczyków nie trwała jednak zbyt długo. Już w doliczonym czasie pierwszej połowy Brazylia znowu wyszła na prowadzenie. Tym razem gola strzelił Gabriel Jesus, który doskonale wykorzystał podanie Arthura.

Druga połowa to całkowita dominacja Brazylijczyków. Nawet od 70. minuty, kiedy to musieli grać w dziesiątkę po ujrzeniu czerwonej kartki przez Gabriela Jesusa, nie dali szans zespołowi Peru.

W 87. minucie podyktowany został rzut karny dla Brazylijczyków, który ostatecznie ustalił wynik spotkania. Everton był nieprzepisowo powstrzymywany przez Zambrano. Karnego na gola zamienił Richarlison.

Tym samym Brazylia po raz dziewiąty zdobyła tytuł najlepszej drużyny w Ameryce Południowej. Szacunek należy się również Peruwiańczykom za niezłomną postawę i waleczność na boisku.

Czerwona kartka:
Brazylia – Gabriel Jesus (70′ – druga żółta kartka)

Brazylia: Alisson – Dani Alves, Marquinhos, Thiago Silva, Alex Sandro – Arthur, Casemiro – Jesus, Coutinho (76′ Militao), Everton (90+2′ Allan) – Firmino (75′ Richarlison)

Peru: Gallese – Advincula, Zambrano, Abram, Trauco – Tapia (82′ Gonzales), Yotun (78′ Ruidiaz) – Carillo (96′ Polo), Cueva, Flores – Guerrero

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 706 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.