Brazylia pokonała Argentynę w półfinale Copa America!

Ubiegłej nocy został rozegrany pierwszy półfinałowy mecz Copa America 2019. Reprezentacja Brazylii pokonała Argentyńczyków 2:0 i w finale zmierzą się z kimś z dwójki Chile-Peru.

Faworytami do zwycięstwa od początku byli Brazylijczycy, którzy w dotychczasowym przebiegu turnieju odnieśli cztery wygrane i jeden remis.

Inna atmosfera panowała w drużynie Argentyny. Dotychczasowa forma Messiego i spółki była daleka od ideału. Wygrane z Wenezuelą i Katarem nie sprzyjały optymistycznym wizjom. Nawet największa gwiazda Albicelestes Leo Messi nie by zadowolony ze swojej gry.

Pierwsza szansa na strzelenie gola przydarzyła się Brazylijczykom już w 19. minucie meczu i została w pełni wykorzystana. Doskonałym zagraniem z bocznego sektora popisał się Roberto Firmino, a formalności dopełnił Gabriel Jesus. Podopieczni Tite tym samym wyszli na prowadzenie.

Argentyna miała szansę wyrównać w 31. minucie, a bliski tego był Sergio Aguero, lecz w ostatecznym rozrachunku na drodze piłki do bramki stanęła poprzeczka.

Po rozpoczęciu drugiej połowy Argentyna nie przestawała w atakach. Swoją szansę w 56. minucie zmarnował Leo Messi. Miał ogromnego pecha ponieważ po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek.

W 71. minucie miała miejsce zabójcza kontra Brazylijczyków. W stosunku do poprzedniej bramki piłkarze zamienili się rolami. Podawał Gabriel Jesus, a na listę strzelców wpisał się Roberto Firmino. Tym samym Brazylia została pierwszym finalistą Copa America.

Brazylia – Argentyna 2:0 (1:0)
1:0 Gabriel Jesus 19′
2:0 Firmino 71′

Żółte kartki:
Brazylia: Dani Alves 40′, Allan 82′
Argentyna: Tagliafico 9′, Acuna 40′, Foyth 56′, Lautaro Martinez 58′, Aguero 90+4′

Brazylia (4-2-3-1): Alisson – Dani Alves, Marquinhos (64′ Miranda), Thiago Silva, Alex Sandro, Arthur, Casemiro, Jesus (80′ Allan), Coutinho, Everton (46′ Willian), Firmino

Argentyna (4-3-1-2): Armani – Foyth, Pezzella, Otamendi, Tagliafico (85′ Dybala), de Paul (67′ Lo Celso), Paredes, Acuna (59′ Di María), Messi, Lautaro Martinez, Aguero.

Sędzia główny: Rody Alberto Zambrano (Ekwador)

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 706 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.