Biało-czerwoni poznali rywala w barażach do EURO U-21

foto: Wikipedia

Reprezentacja Polski U-21 we wtorek zapewniła sobie prawo do udziału w barażach o awans do Euro U21 2019. Dzisiaj Polacy poznali rywala, z którym zmierzą się w dwumeczu. Drużyna Czesława Michniewicza zagra z Portugalią i będzie to ostatnia przeszkoda przed mistrzostwami Europy. Pierwsze spotkanie odbędzie się na polskim boisku.

Turniej finałowy odbędzie się w przyszłym roku we Włoszech i zagra w nim 12 drużyn. Oprócz gospodarzy awans zapewniły sobie takie drużyny jak: Anglia, Belgia, Chorwacja, Dania, Francja, Hiszpania, Niemcy, Rumunia oraz Serbia. O pozostałe dwa miejsca zagrają cztery ekipy. Austria zagra z Grecją, a Polska z Portugalią.

Portugalia to zespół grający bardzo ofensywny futbol. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego strzeliła aż 33 bramki i obok Niemców są najbardziej bramkostrzelną drużyną eliminacji. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że aż szesnaście bramek padło w meczach z Liechtensteinem. Portugalczycy odprawili z kwitkiem również Bośnię i Hercegowinę, Walię oraz Szwajcarię. Bezpośredni awans z portugalskiej grupy wywalczyła Rumunia, która miała dwa oczka więcej.

Trener Portugalczyków ma zaufanie tylko do dość wąskiej grupy piłkarzy i nie korzysta z szerokiej kadry, którą dysponuje jego zespół. Portugalia w razie konieczności może również skorzystać z kilku piłkarzy kadry seniorskiej uprawionych do gry w reprezentacji młodzieżowej. Mowa tutaj o Rubenie Diasie, Gedsonie Fernandesie, Renato Sanchesie, Rubenie Nevesu i Goncalo Guedesie, którzy dostali powołania na mecz przeciwko Polsce rozgrywany w ramach Ligi Narodów.

Na papieże Portugalia wygląda na zespół nie do przejścia. Nie można się jednak spodziewać, że trener Rui Jorge będzie chciał aż tak mocno majstrować przy składzie, wprowadzając nowych zawodników z pierwszej reprezentacji.

Naszym piłkarzom trzeba życzyć powodzenia. Ważne, by zagrali lepiej od swoich starszych kolegów, którzy przegrali w Lidze Narodów z Portugalią 3:2.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 495 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*