Bayern gromi w Lidze Mistrzów. Przebudzenie Lewandowskiego

Bayern wreszcie pokazał na co go stać. Przeważali dosłownie od pierwszych sekund spotkania, wbili pięć bramek i zaprezentowali doskonałą postawę w defensywie. Bawarczycy mają już zapewniony awans do fazy pucharowej. Taki mecz był im bardzo potrzebny po ostatnich niepowodzeniach ligowych. Co więcej, obudził się także Lewandowski, który strzelił dwa gole.

Mecz rozpoczął się doskonale dla Bayernu. Już w 13. minucie objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Arjen Robben. Po jego indywidualnej akcji, piła trafiła w górną część bramki nie dając zupełnie szans bramkarzowi rywali.

Dyspozycja Robbena była w tym meczu fenomenalna. W 30. minucie ponownie umieścił piłkę w siatce, pokazując swoje niebywałe umiejętności. Ośmieszył defensywę rywali i potężnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Kilka chwil później było już 3:0 dla gospodarzy. Tym razem gola zdobył Robert Lewandowski, który podczas wykonywania rzutu rożnego, głową skierował piłkę do bramki rywali. Na tym skończyło się strzelanie w tej części meczu.

Po drugim gwizdku sędziego Benfica zdobyła bramkę, która dawała nadzieję na wyjście z meczu obronną ręką. Doskonałe podanie otrzymał Gedson Fernandes, który w sytuacji sam na sam pokonał monachijskiego bramkarza.

Nadzieja Portugalczyków umarła po pięciu minutach, gdy po raz drugi na listę strzelców wpisał się Lewandowski. Polak ponownie pokonał bramkarza głową, a gol był niemal identyczny jak poprzedni.

Nie był to jednak koniec kanonady Bayernu. Jako ostatni na liście strzelców zameldował się Franck Ribery. Francuz wykorzystał chaos w polu karnym gości i pewnym strzałem umieścił piłkę w prawym dolnym rogu bramki.

Bayern uzbierał 13 punktów i zajmuje pierwsze miejsce w swojej grupie E. O pierwszą pozycję powalczą z Ajaxem, który ma tylko jedno oczko mniej. Decydujący mecz odbędzie się 12 grudnia.

Benfica – brak

Bayern: Neuer – Alaba, Suele Niklas, Boateng, Rafinha – Goretzka, Kimmich, Mueller (Jeong 81′) – Ribery (Wagner 78′), Lewandowski, Robben (Sanches 72′)

Benfica: Vlachodimos – Almeida, Conti, Dias, Grimaldo – Pizzi (Fernandes 46′), Fejsa (Semedo 76′), Gabriel – Silva, Jonas (Seferovic 59′) , Cervi

Sędzia główny: Daniele Orsato (Włochy)

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 445 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.