Barcelona gromi na Wembley

Aż sześć bramek padło w hitowym meczu na Wembley. Barcelona bardzo wysoko pokonała Tottenham 4:2. Dwa gole padły łupem Leo Messiego.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo szczęśliwie dla Blaugrany. Fatalny błąd popełnił wracający do składu Hugo Lloris. W drugiej minucie gry zbyt daleko wybiegł on od linii bramkowej i tą sytuację wykorzystał Luis Suarez. Po podaniu Alby Urugwajczyk umiejętnie podał do Coutinhom i ten otworzył wynik meczu.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy było już 0:2. Kapitalnym strzałem z woleja popisał się Rakitić, który podwyższył wynik swojego zespołu. W 32. minucie swoich sił próbowali gospodarze, ale po zarganiu Lameli, ter Stegen zdołał odbić piłkę.

Po przewie ogromną chrapkę na zdobycie gola miał Leo Messi. Argentyńczyk w ciągu pięciu minut dwukrotnie trafiał w słupek bramki rywali. W 52. minucie padł kontaktowy gol dla Tottenhamu. Bramkę dla angielskiego zespołu zdobył nie kto inny jak Harry Kane. Wbiegł on w pole karne i strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał bramkarza Katalończyków.

Na radość z gola kontaktowego nie było zbyt wiele czasu, ponieważ już cztery minuty później do bramki trafił Leo Messi. Dzięki dobrej drużynowej akcji Barcelony, Tottenham wrócił do punktu wyjścia.

Anglicy nie poddawali się i w 66. minucie zdobyli drugą bramkę dającą jeszcze jakąś nadzieję. Tym razem do siatki trafił Lamela, który wykorzystał doskonałe podanie od Sona.

Przypieczętowanie zwycięstwa przez Barcelonę nastąpiło w 90. minucie. Czwarta bramka dla Blaugrany padła po cudownej akcji trójki Alba-Suarez-Messi. Po dobraniu w pole karne i przepuszczeniu piłki przez Urugwajczyka, Messi bezproblemowo pokonał bramkarza rywali.

Po dwóch kolejkach Barcelona i Inter z kompletami punktów znajdują się na szczycie tabeli. Na samym dole z zerowym dorobkiem uplasowali się Tottenham i PSV.

Tottenham Hotspur – FC Barcelona 2:4 (0:2)

Składy:

Tottenham: Lloris – Davies, Sanchez, Alderweireld, Trippier – Wanyama (57′ Dier), Winks – Son (66′ Sissoko), Lamela (79′ Llorente), Lucas Moura – Kane

Barcelona: ter Stegen – Alba, Lenglet, Pique, Semedo – Rakitić, Busquets (90+1′ Vermaelen), Arthur (87′ Vidal) – Coutinho (83′ Rafinha), Luis Suarez, Messi

Sędzia główny: Felix Zwayer (Niemcy)

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 372 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.