Arturo Vidal zapłaci 800 000 euro za rozbój z klubie nocnym

Foto: Flickr

Pomocnik Barcelony Arturo Vidal musi zapłacić 800 000 euro grzywny. Taką karę orzekł monachijski sąd, po obciążeniu go zarzutami o rozbój w dyskotece w 2017 roku.

We wrześniu ubiegłego roku Vidal znalazł się w grupie osób, która rzekomo zaatakowała butelką wódki innego gościa Crown`s Club.

Vidal i jego przyrodni brat, który również brał udział w zajściu, nie pojawili się na sali rozpraw w sądzie okręgowym. Vidal grał wtedy w towarzyskim meczu Chile z Meksykiem. Adwokat piłkarza uargumentował jego absencję na sprawie przyczynami zawodowymi.

Vidal i jego brat zostali ukarani, ale mogą się odwołać od wyroku w ciągu najbliższych dwóch tygodni. W zależności od decyzji panów, mogą zapłacić grzywnę lub kontynuować proces sądowy.

31- letni zawodnik ma zasądzoną grzywnę w postaci 89 dziennych stawek dochodu, którą sąd wyznaczył na 10000 euro. Sąd nie wydał nakazu aresztowania, argumentując je jako niezasadne.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 527 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*