Alonso zapowiada wyjątkową dalszą karierę w sportach motorowych

foto: Newseria

Fernando Alonso po tymczasowym zawieszeniu kariery w F1 zapowiada bezprecedensowe ruchy na arenie międzynarodowych sportów motorowych.

Hiszpan w zeszłym roku tymczasowo zakończył karierę w F1 i wygrał 24-godzinny wyścig Le Mans. Przybliżyło go to do zdobycia potrójnej kariery sportów motorowych.

W tym roku ma podjąć kolejną próbę sięgnięcia po wygraną cyklu Indy 500. W ubiegłym tygodniu do swoich trofeów dodał zwycięstwo w Daytona Beach.

– Moim celem jest osiągnięcie czegoś wyjątkowego w sportach motorowych. Obecnie w pełni skupiam się na Indy 500. Ale sądzę, że mogę zrobić coś więcej, być może w innych dyscyplinach – powiedział 37-latek na łamach New York Times.

Fernando Alonso ostatnio został dość zaskakująco wytypowany do startu w Rajdzie Dakar.

– Cokolwiek wybiorę, nie będę robił tego jeżeli nie będę tam w czołówce lub nie będę miał szansy na zwycięstwo. Muszę być opanowany i mądrze podejmować decyzje w sprawie przyszłości – przekonywał Alonso.

Hiszpan uważa, że wygranie pełnego cyklu IndyCar to bardzo trudne zadanie.

– Uważam, że w przeszłości wszystko było bardziej konkurencyjne, mówię ogólnie o sportach motorowych. Teraz każda seria stała się bardzo profesjonalna i każdej z nich trzeba się w pełni poświęcić, jeżeli chodzi o styl jazdy i tego typu rzeczy. Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł wam zdradzić więcej szczegółów na temat moich planów – skitował Alonso.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 527 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*