Alonso przeciwko zmianie systemu punktowego w F1.

Foto: Wikipedia

Fernando Alonso wyraził swój sprzeciw przeciwko zmianom w systemie punktowym Formuły 1. Uważa on, że zmiana nie wpłynie pozytywnie na ten sport.

Weekend na Silverstone przyniósł doniesienia, jakoby Liberty Media rozważał rozszerzenie strefy punktowej do czołowej 15 lub nawet 20 zawodników.

Fernando Alonso przyznaje, że zmiana może wydawać się bardzo atrakcyjna dla mniejszych ekip i ich kierowców. Na dłuższą metę wydaje się, że pozbawi to ducha sportu.

– Kierowcy prowadzący zawsze dostają punkty, więc gdy obecnie zdobywasz te dwa punkty może to być wspaniała chwila – powiedział dla serwisu sport.de.

– Gdy Jules Blanchi był 9 w wyścigu Monaco i zdobył punkty wtedy wydawało się co cudem. Jego wyczyn był kwintesencją tego sportu – wspominał Alonso.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 495 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*